De Raad van Bestuur van Wageningen University & Research heeft Hester Biemans per 1 september benoemd tot buitengewoon hoogleraar ´Integrated assessment of water and crop production´. Binnen de leerstoelgroep Earth Systems and Global Change zal zij zich gaan richten op de invloed van watertekort op de wereldwijde gewasproductie.
In 2012 promoveerde Biemans bij Wageningen Environmental Research op onderzoek naar de effecten van watertekort op de toekomstige voedselproductie. In dit onderzoek, uitgevoerd samen met het Planbureau, onderzocht ze de rol van grootschalige wateropslag in reservoirs bij de irrigatie van gewassen wereldwijd. Na haar promotie verschoof de focus van haar onderzoek meer naar Azië. De afgelopen jaren was ze al gastonderzoeker bij de leerstoelgroep Earth Systems and Global Change van Wageningen University & Research.
Als hoogleraar blijft Biemans zich richten op de complexe relatie tussen waterbeschikbaarheid en voedselproductie. Ze onderzoekt hoe factoren zoals klimaatverandering en sociaaleconomische veranderingen van invloed zijn op de watervraag en de waterbeschikbaarheid.